Матеріали досвіду роботи фахівців

- Досвід роботи Ходи М.Л.

Хода Марина Леонідівна - практичний психолог Цукрозаводського НВК, спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії.

Зразки документації психологічного кабінету

/uploads/editor/8955/536877/sitepage_14/files/81_.rar

- Досвід роботи Шовгелі О.О.

Шовгеля Олена Олександрівна - практичний психолог Головківської ЗШ І - ІІІ ступенів, спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії.
   Тема роботи – шкільна адаптація першокласників.

Мета дослідження – теоретично обґрунтувати і експериментально перевірити найбільш ефективні способи психолого-педагогічної діяльності по адаптації першокласників до школи.

У відповідності до поставленої мети визначені завдання дослідження:

1. Аналіз теоретичних джерел з проблеми адаптації школярів.
  2. Аналіз засобів і методів психолого-педагогічної діяльності по адаптації першокласників до школи.
  3. Визначити вплив експериментальних методик на рівень шкільної готовності дітей 6 років.

/uploads/editor/8955/536877/sitepage_14/files/26_.rar

Досвід роботи Гаврилюк Т.О.

Гаврилюк Тетяна Олександрівна, практичний психолог, спеціаліст ІІ кваліфікаційної  категорії, практичний психолог Куколівського НВК та Добронадіївської ЗШ І-ІІІ ступенів, голова районного методичного об’єднання практичних психологів Олександрійського району.

Тема роботи - Особистісна зрілість старшокласників та її вплив на вибір професії.

Мета проведення дослідження - Дослідження психологічних параметрів, що характеризують особистісну зрілість та впливають на професійне самовизначення старшокласників .

Завдання:

• здійснити  теоретико-методологічний  аналіз особливостей професійного  самовизначення  особистості;
  • вивчити та проаналізувати фактори вибору професії та професійного середовища;
  • здійснити емпіричне дослідження особистостей,готовності старшокласників до професійного самовизначення;
  • вивчити комплекс індивідуально-типологічних, мотиваційних характеристик особистості, які впливають на професійне самовизначення.

/uploads/editor/8955/536877/sitepage_14/files/23_.rar

-  Досвід роботи Колісніченко Н.М

Колісніченко Наталія Миколаївна - практичний психолог Новопразького навчально - виховного коплексу, спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії.

Тема роботи -  «Соціально – психологічна експертиза діяльності педагога».

Метою програми  є оптимізація взаємодії учасників навчально – виховного процесу ,  дослідження та виявлення особистісних і професійних  якостей , що впливають на професійну діяльність вчителя.

Завдання програми полягає в наступних положеннях:

• —Визначення відношення учнівського колективу до педагогів, що атестуються;
  • Визначення рівня "професійного вигорання" особистості, що працює в системі «людина - людина»;
  • Визначення відношення учнівського колективу до педагогів, що атестуються.

/uploads/editor/8955/536877/sitepage_14/files/22_.rar

- Збірник "З досвіду роботи фахівців психологічної служби (2010 рік)"

Збірник містить матеріали для корекційно - розвивальної роботи з учнями різних вікових категорій та просвітницької роботи з педагогами.
     Дані матеріали взято, в процесі діяльності, практичними психологами району з різних науково - методичних фахових джерел, упорядковано, підготовлено для роботи і, саме головне, застосовано в практичній діяльності. Саме застосування у практичній діяльності і стало основним критерієм при формуванні даного збірника.
       Збірник містить наступні матеріали:
1. Програма корекційно - розвивальних занять по адаптації першокласників до школи.
2. Програма тренінгу соціальної адаптації першокласників.
3. Корекційно - розвивальна програма спілкування для підлітків.
4. Корекційно - розвивальна програма "Подолання агресії".
5. Методичні рекомендації для роботи педагогічних працівників з питань попередження різних форм насильства стосовно дітей.
6. Попередження суїцидальної поведінки дітей і підлітків.
7. Запобігання залученню школярів у нетрадиційні організації харизматичного спрямування.

/uploads/editor/8955/536877/sitepage_14/files/21_2010_.rar

- Досвід роботи Нощенко К.М.

Нощенко Катерина Михайлівна - практичний психолог Войнівської  ЗШ І - ІІІ ступенів, спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії.
    У збірнику містяться матеріали для практичного використання за основними напрямками діяльності практичного психолога системи освіти району а саме:

- допомога дітям в адаптації під час переходу з однієї вікової групи до іншої;

- робота з дітьми «групи ризику» (такими, що мають проблеми в навчанні, порушення поведінки, емоційні розлади);

- допомога підліткам у кризових ситуаціях;

- превентивне виховання, метою якого є формування в учнів орієнтації на здоровий спосіб життя та захист психічного здоров’я;

- профілактика адиктивної  поведінки (алкоголізму, наркоманії, СНІДу і злочинності серед неповнолітніх).
    Даний збірник може бути цікавим для молодих фахівців, які тільки розпочинають свою діяльність на посаді практичного психолога загальноосвітнього навчального закладу.

/uploads/editor/8955/536877/sitepage_14/files/27_.rar

- Досвід роботи Чухнової Н.В.

Чухнова Наталія Володимирівна - працювала практичним психологом Цукрозаводського навчально - виховного комплексу у період з 2003 по 2009 роки.Спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії
      Збірник містить матеріали практичного досвіду роботи над проблемою «Створення індивідуальних психолого-педагогічних комфортних умов максимального розвитку та діяльності особистості кожного і педагога і школяра на основі врахування особливостей особистості та раннього виявлення недоліків».

/uploads/editor/8955/536877/sitepage_14/files/29_.rar